Utajená litomyšlská lahůdka

Jsou pivovary moderní, které vsadily na technologie, nerez, design. Jsou i ty historické, rekonstruované, s klenutými stropy a odvolávající se na tradice. A pak je tu minipivovar Veselka v Litomyšli, nenápadný tak, že by jen málokdo tipoval, že se tu vaří dobré místní pivo.

Restaurace s vlastními pivy je pár minut pěšky od náměstí, hned naproti Portmoneu, v ulici Terézy Novákové. Je to vlastně taková klasická česká hospoda, ale piva tu vybočují z průměru. Za hlavní značku jsem považoval Bedřichovu jedenáctku, ta ovšem zrovna na čepu vůbec nebyla. Nahradily ji však jiné zajímavé kusy.

Stb 10  – sladové, nasládlejší pivo, ne moc chmelené, typově víc jako kdyby německý helles, tohle jediné nebyl úplně muj typ, ale proč ne

Venuše 10 – až skoro „ejlová“ desítka, štíhlejší tělo, ale pěkně voňavá, citrusy, pryskyřice, opravdu zábavné letní pití

Festivalový ležák – chmelová exploze už ve vůni, krásně bylinkové, v chuti teda opět výrazně sladové tělo, tentokrát ovšem s poradnou pryskyřičnou náloží v puse (pětkrát chmelené, říkala paní)

Světlá 12 – klasicky silnější, plnější kousek s příjemnou hořkostí

Na rychlé osvěžení po prohlídce památek jasná volba!

Příspěvek byl publikován v rubrice Výlety se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.