Průběžné postřehy k pivním zahrádkám

Zahrádky jsou fantastická věc. Ale najít nějakou opravdu hezkou může být někdy složité. Pokusím se tady shromáždit tipy na ty navštívené zajímavé.

Nebudu tady vypočítávat každé venkovní posezení – pivní zahrádka by měla mít kromě dobrého piva a nějakého alespoň elementárního občerstvení aspoň trochu větší kapacitu (ne tedy dva stolečky), aspoň trochu přírodního prostředí (ne tedy vedle frekventované silnice), zeleň a ideálně nějakou pěknou vyhlídku.

  • Beer Garden Letná – fantastická vyhlídka na Prahu, dost místa, stín, hodně stromů, solidní jídlo a piva ze stáje Pilsner Urquell. Klasika.
  • Riegrovy sady – opět dost zeleně i místa, kromě Plzně tam byl i craft beer stánek (v době mé návštěvy mimo provoz). Vidět toho přímo ze zahrádky moc není, je to takové uzavřenější, ale asi není problém vzít si pivo vedle do parku. Jídlo jsem nezkoušel.
  • Vyšehrad – Na hradbách – stromy po obvodu, uprostřed plochy slunečníky. V červenci tu může být možná vedro, v květnu bylo nádherně. Parádní vyhlídka do Nuslí a okolí. Piva PU plus Kozel, z malých měli Gwern Citrusák, ale ten jsem nezkoušel. Fajn klobása, kromě toho grilovaný hermelín i maso. Zatím takový tajný tip, tady mi to tak nějak učarovalo.

Článek budu průběžně doplňovat, jakmile narazím na další zajímavé místo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Výlety a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.